Реклама
НовостиРецепти

Оваа наша комшивка ја „шие“ и Моника Белучи – ова е ЕЛИКСИРОТ НА МЛАДОСТА што си го користи

Познатата актерка Лидија Вукичевиќ и во седмата деценија „гори“ на плус 40 степени и - нема ни целулит, ни стрии, а ова е нејзиниот еликсир на младоста

Реклама
Powered by MAMA
  • Познатата актерка сподели фотографија во бикини и предизвика лавина од реакции кај бројните обожаватели од регионот.

Познатата актерка сподели фотографија во бикини и предизвика лавина од реакции кај бројните обожаватели од регионот.

Лидија Вукичевиќ (61) позираше во розово бикини и покрај потемнетиот тен, ги воодушеви сите и со својот изглед.

Таа едноставно блеска и во седмата деценија од животот, покажувајќи дека има тело од милион долари и дека годините за неа се само број.

Маркетинг

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

И додека надвор температурите достигаат рекордни бројки преку 40-от степен, на познатата актерка како воопшто да не и е гајле, па реши дополнително да ја вжешти ситуацијата на социјалните мрежи.

Маркетинг

И навистина, од ова издание на Лидија на многумина им застана здивот, што може да се заклучи и од бројните коментари.

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

Таа доби пофални зборови и мал милион комплименти на сметка на нејзиниот изглед, што воопшто и не треба да не чуди.

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

Позираше покрај базенот, а во центарот на вниманието беше нејзиното тело кое изгледа неверојатно за жена на нејзини години.

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

Моделот на костим за капење што го носеше го истакна нејзиното раскошно деколте, а многумина ги забележаа и кломпите.

Како Виолета од „Подобар живот“ изгледаше во ова издание со кое го запали целиот Балкан, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

Еликсирот на младоста според Лидија

„Никогаш ништо не јадам на сила, она што не ми годи може да биде здраво колку што сака, но јас тоа нема да го земам. Најважно е да го слушате организмот, бидејќи тој го бара она што ни недостасува. Гледам да имам повеќе оброци, но порциите да не се големи. Не јадам место и благо, освен кох. Воглавно тоа се некои супи, манџи… Консумирам и намирници без глутен, иако никој ми нема кажано да не јадам глутен. Сакам житарки со сув грозје и брусници. Мед со цимет, ѓумбир со мед, се што може да се стави во мед“, изјави познатата актерка во една пригода за српскиот „Блиц“.

Состојки:

Млеко од ориз, бејби спанаќ, киви, банана, грчки јогурт, мед

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

Подготовка

Во бендерот прво ставете млеко од ориз, во количина што сакате, потоа додадете спана, киви, банана и на крајот грчки јогурт и една лажичка мед, и сето тоа убаво да се изблендира.

Инстаграм/ Лидија Вукичевиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button