Огласи
Огласи 2
Стил

Оваа Македонка и на прагот од осмата деценија изгледа неверојатно – блеска како и во најдобрите денови

Познатата актерка што сите ја памтиме по Македонските народни приказни во топ есенско издание

Огласи 3

Отсекогаш била убавица, па и сега плени со својата убавина

Нашата позната актерка Стојна Костовска отсекогаш била убава, а и на свои 69 години плени со својот одличен изглед.

Таа следната година ќе го прослави својот 70-ти роденден, а на изгледот можат да и завидуваат и многу помлади дами.

Впрочем тоа може да се забележи и од нејзините последни фотки што ги сподели на Фејсбук и со кои ги изненади сите.

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Актерката која што сите многу добро ја памтиме по Македонските народни приказни позираше расположена и насмеана, а покрај тоа што изгледаше прекрасно, таа изненади и со својот стил.

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Имено, таа носеше светло сини фармерки во комбинација со кафеав џемпер и тренди капут во слична нијанса.

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Костовска косата ја подигна и врза во пунџа, покажувајќи го своето убаво младолико лице на кое носеше очила.

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Таа целото издание го зачини со кафеави детали – чизми, кожни ракавици и чанта, а носеше и марама во сива нијанса.

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Како изгледаше оваа прекрасна дама во ова свое есенско издание, погледнете во продолжение…

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Фото: Фејсбук/ Стојна Костовска

Маркетинг

Поврзано

Back to top button