Оваа девојка од Бразил потрошила преку 500.000 долари за преку 30 пластични операции – сака да личи на Ким Кардашијан

Оваа 27 годишна манекенка од Бразил потроши преку половина милион долари за да личи на Ким Кардашијан.

Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona

Џенифер Памплона ја споредуваат со Ким Кардашијан, а за да личи на неа направила преку 30 пластични операции и за нив потрошила повеќе од половина милион долари.

Џенифер посебно внимание посветила на својата „позадина“, а направила интервенција и со посебна техника наречена „пајакова мрежа“. Оваа техника се состои со уфрлање на иглички во телото, кои стимулираат производство на колаген како би ги стегнала мускулите на задникот, а кожата би изгледала глатко и нежно.

ADVERTISEMENT

Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona
Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona

Но поради бројните пластични операции Џенифер ризикува и може да има сериозни последици по нејзиното здравје, а минатата година била буквално на чекор да го изгуби животот откако и експлодирал силиконот во градите.

Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona

Сега е фитнес гуру и сака да им помага на девојките да имаат тело како од своите соништа.

Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona
Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona
Фото: Инстаграм/ jenniferpamplona
Facebook Comments
(Visited 81 times, 1 visits today)
Loading...