Објави провокативна фотографија и го запали Инстаграм: „Бог е жена“

Повторно ги воодушеви сите со својот изглед

Манекенката Бела Хадид објави уште една фотографија која преку ноќ го заобиколи светот и ги воодушеви сите.

Таа носи проѕирно боди направено од илјада кристали, а под него убавата манекенка има само долна облека.

Во прашање е парче од најновата колекција на „Барбери“ („Burberry“) кое за жал ретко на која жена може да и стои толку добро како на познатата манекенка.

View this post on Instagram

24/7 Tisci @burberry @riccardotisci17 🥶

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

 

Тоа го потврдија и бројните коментари и комплименти од верните фанови кои не штедеа зборови да го пофалат нејзиниот феноменален изглед.

„Премногу облека“, Бомба, „Бог е жена“, гласеа само некои од коментарите под нејзината фотографија.

 

Facebook Comments
(Visited 953 times, 1 visits today)