Реклама
Модни совети

Носев ноќница од 1490 денари на свадба – и воопшто не се чувствував евтино

Сара ги изненади своите пријатели на Фејсбук

Реклама

Една мајка ги повика и другите жени да имаат самодоверба и да носат ноќници откако одлучила да носи една таква креација на венчавка.

Сара Рочфорд од Велика Британија била на шопинг со својот сопруг кога ја видела ноќницата од 20 фунти од која се воодушевила.

Во прашање е ноќница со преубав цветен дезен од колекцијата „Bridgerton“ на познатиот ирски бренд „Primark“ за која Сара верува дека е преубава за да ја носи во кревет, па затоа решила да ја носи на венчавка и ги воодушеви сите на социјалните мрежи.

Маркетинг

Оваа мајка на две деца најпрво мислела да облече луксузен фустан од 80 фунти кој веќе го имала во својот дом.

Маркетинг

Но откако ја видела ноќницата таа реши во неа да се појави на свеченоста – ја носеше со розова чанта, шешир и розови високи потпетици.

Фото: Примарк

Таа вели дека се чувствува убаво во овој фустан и дека добила многу комплименти, така што никој не забележал дека е во ноќница.

Фото: Принтскрин

„Воопшто не се чувствував како да сум во евтин фустан или ноќница. Дезенот беше впечатлив и можете да ги носите со многу различни бои“, вели оваа мајка за креацијата, пренесува британскиот „Дејли мејл“.

Сара исто така си купила и ноќница од истиот бренд со змиски дезен и планира да ја носи на излегување во следниот период.

Таа минатата недела на Фејсбук сподели фотографија на која позира во својот фустан и ги воодушеви сите.

Многумина коментираа дека изгледа прекрасно во него и дека ова е совршен начин да се заштедат пари во време на криза.

„Ох, изгледаш прекрасно. Никогаш не би погодила од каде е. Морам да го однесам својот за*ник во Примарк“, напиша една корисничка.

„Изгледаш фантастично. Тоа воопшто не личи на ноќница“, и порача на Сара друга корисничка на оваа социјална мрежа.

Фото: Примарк

Во продолжение погледнете уште неколку модели од оваа колекција на познатиот моден бренд…

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Фото: Примарк

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button