Ноември носи голем прилив на пари и нова љубов за овие знаци

Хороскоп за месец ноември.

Oвен

Во текот на првите три недели од месецот, ќе продолжите да се фокусирате на меѓучовечките односи кога станува збор за вашата деловна територија. Од друга страна, вие сте многу енергични во застапувањето на вашите ставови и нема да дозволите некој или нешто да ве туркаат. Покрај тоа, разни договори може да се раскинат, но исто така и можноста за нови договори да се разгледуваат. Некои овни ќе изберат да го прекинат партнерството затоа што тие го изгубиле трпението да одржат хармонија и рамнотежа, или едноставно да постават ултиматум на спротивната страна, што ќе биде да одлучат што понатаму.

Бик

Цело време, имате голема потреба да промените нешто во секое поле од животот. Сè уште ќе биде во вашите планови и желби, но барем ќе направите план каде што сакате или би можеле да бидат во иднина.

Според вашето природно дело, до деветнаесетти ноември, Вага го транзитира Марс, што значи дека сте исклучително проактивни и дека ова е време кога постигнувањето на целите е сигурно. Вашата способност за дипломатија и трпеливост сега ќе дојде до израз.

Бидејќи сте прилично брзи во извршувањето на задачите, енергични во поставувањето на целите, вашата околина, особено колегите, повремено ќе се појавуваат на многу јасен начин, што може да предизвика конфликти и да ја прекине комуникацијата со поединците. Вам зависи од вас како реагирате, но секогаш е препорака да не влегувате во конфликти или барем да се обидете да ги решите.

Близнаци

Имајте на ум дека колку повеќе ќе се обидете да воспоставите ред во овој сегмент, толку повисоки ќе се појават вашите трошоци и приходите не можат да ги исполнат.Покрај тоа, овој феномен секако ќе придонесе за обновување на разни контакти од минатото, и ви дава можност да истражувате подлабоко во нешто што можеби едноставно сте го преминале површно, затоа што сега Меркур е во знакот на Шкорпија и е за можноста да се фокусирате на една цел.

Во однос на работата, особено, ситуацијата овде е интересна, затоа што ќе се соочите со обврски кои се одамна задоцнети, а тоа сепак ќе ви биде пријатно за вас, без оглед на фактот дека не сакате да се вратите многу.

Рак

Ова е период кога активно ќе работите на подобрување на финансиите, а ќе има и трошоци кои се афективни по природа

Многу ракови, исто така, се занимаваат со теми како што се недвижнини, домување, така што е можно движење, решавање на долгоочекуваниот заем за купување стан или куќа…

Марс е во вашето природно петто поле од третата недела во месецот, па ќе се справите со прашањата за љубовта. Ако се земе предвид дека ова поле е исто така хоби, спорт, сето она што е сакано и не мора да биде убов во однос на партнерството, ова е одлично време да ја насочите вашата енергија на сето погоре.

Лав

Комуникацијата е прилично стресна за вас во првите три недели од месецот, а некој ќе го земе и како вербална агресија. Затоа, се препорачува да земете предвид како пристапувате кон околината, со кои зборови избирате, итн., Особено кога станува збор за деловното опкружување, колегите и надлежните органи.

На 19 ноември, Марс влегува во вашето природно поле за живеење. Бидејќи оваа планета претставува активност, аргесија, конфликти, добро би било да го искористите неговото присуство на територијата каде што е надвор од место за физички активности во однос на мебел за пренесување, потоа поправка на вашиот дом, но можни се и нови дефекти (внимавајте на домашните уреди) како и дискусии со домаќинството.

Некои лавови можеби имаат проблем со еден од нивните родители. Ако имате нерешени проблеми со недвижнините, сега е добро време да ги подигнете сега, особено кога станува збор за продажба. Не се препорачува купување.

Девица

Имате силна мотивација да ги поправите финансиите, тренд што ве следи веќе некое време. Нема да биде лесно, затоа што како што пристигнуваат пари, така ќе одат и на различни страни. Природно склони кон перфекционизам, ќе бидете вознемирени од неможноста да ги контролирате околностите во кои се наоѓате.

Ситуацијата е малку подобра од втората половина на месецот, но сепак ќе бидете незадоволни. Бидејќи транзит Венера сега е на вашето домашно поле, огромното мнозинство Девици ќе дојде кај некоја од нивните семејства за помош.

Повремено ќе се чувствувате непријатно во полето на работа и ќе ви треба многу енергија да го пробате она што сте го планирале. Вашата планета, Меркур, е во ретроградно движење во знак на Шкорпија и е во ваше природно поле на комуникација, сообраќај, но и документи.

Вага

Вложувате многу напор и добивате впечаток дека се уморите, без голем и значаен резултат. Таков е случајот, но знаете дека со труд и напор доаѓаат наградите, но со трпеливост.

Ова е важен месец кога станува збор за власт. Промени во шефовите, директорите, но и конфликтите со нив се можни затоа што се обидувате да извршите притисок врз некои од вашата правда. Можеби е така, но сега не е вистинското време.

Потпрете се на влијанието на вашата владејачка планета, Венера, која е на природно трето поле. Сега ве штити од ненадејни вербални испади и ви овозможува да се држите до дипломатијата.

Шкорпија

Во текот на ноември, односно за првите три недели, ќе бидете доста интровертни, или повеќе вовлечени во себе од вообичаеното. Ќе има некои стравувања кои првенствено ќе се однесуваат на полето на работа. Ако сте загрижени поради некоја причина, обидете се да го надминете затоа што немате причина да се плашите.

Од 19 ноември, владетелот на вашиот знак влезе во вашето природно поле на личност и време е за еден вид револуција во вашиот живот. Застанувате на своите погледи, ќе изгледа вознемирувачко, па дури и агресивно за некого, што нема да ве интересира многу.

Имајте на ум дека многу од вашите планови, кои сега ги ставате во функција, ги покажуваат само своите резултати со текот на времето, така и во иднина, затоа немојте да бидете стрес ако нешто не оди според планираното.

Стрелец

Во текот на единаесеттиот месец, Јупитер ќе биде во вашиот знак, сега заедно со Венера, така што ноември сигурно ќе биде со висок квалитет, со позитивен крај на едногодишен транзит од најголема придобивка на зодијакот. Сè на што работевте и се надевавте, сега може да им се даде на многумина преку ноќ.

Не се релаксирајте премногу, секогаш е потребна доза на претпазливост и одговорност. Но, поентата е да се искористи моментот за сето она што планиравте да го направите во последните дванаесет месеци, а тоа ќе биде дополнително поддржано од ретроградна Меркур.

Некои Стрелци ќе се одлучат за промена во кариерата бидејќи сакаат нови искуства. Приходите се стабилни, но вие сте задржани од доза на страв, што треба да се очекува, бидејќи ова поле е веќе подолго време, трансформирајќи го Сатурн и работејќи за вас во однос на созревањето преку финансиите.

Јарец

За првите дваесет дена во месецот, ќе ја насочите целата своја енергија на вашата кариера, добивајќи подобра позиција. Многу членови на вашиот знак долго време размислуваат за промена на работата, односно промена во кариерата, а ноември е месец кога ќе имате идеја во која насока сакате да одите.

На триесет и први октомври, Меркур се претвора во ретрограден потег, па затоа се препорачува да ги земете предвид вашите планови за сега, за да можете да продолжите напред со полна пареа напред, инаку поради некоја причина може да се откажете брзо. Бидејќи оваа планета во моментот е во вашето природно единаесетто поле, сега можете сериозно да ги разгледате плановите од минатото, бидејќи многумина ќе остварат.

Бидејќи сте се оддалечиле од околината, особено од вашите пријатели, сега е време да ги обновувате контактите, да ве гледаме поредовно и да бидете сигурни дека некои пријатели ќе контактираат и со вас. Бидејќи Марс е во Вага потпишува до деветнаесетти ноември И минува низ многу важно поле, што е поле на кариера или статус. Во пракса, ова значи дека ќе се борите за вашето место на професионален начин.

Водолија

Во следните три недели од месецот, ќе се справите со прашања што се однесуваат на вашите верувања, но и планови кои веќе ви се на памет и сега сакате да ги ставите во план овие планови. Ќе бидете успешни во ова, поволен аспект на Венера, Јупитер и Марс до деветнаесет ноември, затоа не се обесхрабрувајте, туку тргнете се. Willе имате поддршка од луѓе од високото образование, како и од вашите пријатели.

Исто така, ако размислувавте да започнете нов бизнис, сега е време да започнете да ја истражувате територијата за да можете да започнете нешто од декември.

Финансиите се стабилни, иако постои одредена доза загриженост на оваа тема веќе некое време. Постојано сте под впечаток дека парите некаде протекуваат. Транзитниот Марс во знакот на Шкорпија ќе помине низ вашето десетто поле од 20-ти ноември, така што се на повидок конфликти со властите, кои сè уште би можеле да бидат изведени на виделина.

Риби

Транзит Јупитер е во знакот на Стрелец, во текот на целата оваа година, и останува уште еден месец до крајот на престојот во овој знак. Јупитер е важен за вас затоа што го регулира вашиот хороскопски знак и затоа влијае на настаните од секојдневниот живот, на метафизичко ниво.

Во текот на ноември ќе имате можност да завршите сè што започнавте во претходната година.

Некои членови на вашиот знак сега ќе добијат пофалби за работата и напорната работа што ја вложиле, додека од друга страна, еден дел од Риби ќе кренат раце од она што го направиле досега и ќе одат на друг начин.

Facebook Comments
(Visited 5.617 times, 1 visits today)