Реклама
Наши ѕвезди

Нога „боли глава“ и фит-линија – оваа позната Македонка и во шестата деценија изгледа како девојка

Македонската пејачка и во шестата деценија изгледа минимум 2 децении помладо.

Реклама

Уште кога се појави на музичката сцена, Маја Гроздановска Панчева ја освои публиката со својот глас и изглед.

Маја беше голема ѕзведа кај нас кон крајот на 90-тите.

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

„Мачка со 9 животи“, „Заборави на сѐ“, „Сонам“, се само дел од песните кои таа ги отпеа, а кои беа големи хитови во тоа време.

Маркетинг

За секоја своја песна снимаше и видео запис кој изгледаше светски и пред времето.

Маркетинг
ФОТО: Принтскрин

Русата коса е нешто по што е препознатлива долги години и не сака многу да експериментира со изгледот.

Маја е во брак со некогашниот фудбалски ас Дарко Панчев со кој ги има двете ќерки Марија и Надица.

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

По раѓањето на децата, Маја полека се повлече од шоу бизнисот и се посвети на семејството.

Денес работи во Националната опера и балет, но и понатаму има настапи во клубовите кај нас, заедно со својата колешка Лидија Кочовска.

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

Маја отсекогаш изгледала фит, а така е и денес кога има 51 година.

На својот Инстаграм профил сподели фотографии од фотосесијата за Елена Лука, на кои поира во комбинации кои одлично ја истакнуваат нејзината фигура.

Маја буквално изледа како модел, погледнете и уверете се:

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

ФОТО: Инстаграм / Маја Гроздановска Панчева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button