Нов СКАНДАЛ во Ѕвездите на Гранд – Вики со СОЛЗИ го напушти студиото и настана голем ХАОС

Уште една жестока емисија во „Ѕвездите на Гранд“.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

На последното снимање на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ дошло до расправија помеѓу Вики Мијалковиќ и останатите членови на жирито, поради што снимањето било прекинато.

Колегите до таа мера ја изнервирале Вики Мијалковиќ што таа дури во солзи истрчала од студиото, прнесуваат белградските медиуми.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Имено, се почнало така да што еден кандидат испаднал на ментор му била Вики, па таа на сите можни начини се обиде да моли за уште неколку гласови од колегите за да му обезбеди уште еден круг во музичкото натпреврување.

Меѓутоа, како што тие не сакале да и помогнат, пејачката збеснала и снимањето го прекинала, а кога се смирила се вратила во студиото.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Во музичкото шоу секоја недела се случува некоја ситуација која ги изненадува гледачите.

Тие имаа можност во овие изминати години да видат се и сешто.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Но се чини дека оваа во оваа сезона многу работи се случија кои дури и ги надминаат границите на дозоволеното.

Натпреварувањето е вистински спектакл, но верувајте сето ова го прават за големи пари.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Српските медиуми открија колку членовите на Ѕвездите на Гранд заработуваат од ова шоу.

Членовите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ често се во центарот на вниманието, а сега испливаа информации колку тие заработуваат по сезона, иако често нагласуваат дека не се платени.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Така, наводно Ѓорѓе Давид кој последен се приклучи во музичкото шоу, од продукцијата добива 40 000 евра.

Потоа, следува Драган Стојковиќ Босанац кој добива 60 000 евра, пишува „Објектив“.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Вики Миљковиќ и Ана Бекута добиваат 80 000 евра по сезона, а наводно Марија Шерифовиќ добива многу повеќе од нив.

Наводно, Шерифовиќ добива по 140 000 евра од секоја сезона на „Ѕвездите на Гранд“.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Јелена Карлеуша не е премногу заинтересирана за проширување на својот бизнис надвор од пејачките води.

Таа не започна свој бренд на облека, обувки, накит, парфеми како што тоа го сторија нејзините колешки од естрадата, , ама затоа пак до некаде е „силна“ со недвижнините.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Има вила од 2,5 милиони евра, но се вели дека поседува уште две ексклузивни вили.

– Не купувам станови, само вили, сите поскапи од два милиони долари, не ме омаловажувајте – рече неодамна Јелена во нејзин стил, а потоа ги советуваше сите „барем еднаш во животот да одат на Малдиви – навистина да се опуштат.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

Карлеуша покрај музиката , таа заработува добри пари работејќи како жири на шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

Според српските медиуми, Јелена ја кешираат до 300.000 евра по сезона.

И сите тие пари, всушност повеќето од нив, Карлеуша ги троши на луксузни патувања и скапа облека.

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

ФОТО: Ѕвездите на Гранд / Инстаграм

(Visited 2.964 times, 1 visits today)