Реклама
Шопинг

Нови чизми од познатиот бренд се хит во светот – ЌЕ СЕ ШОКИРАТЕ ОД ЦЕНАТА, НО И ОД НИВНИОТ ИЗГЛЕД

Еве и кога ќе бидат достапни, но и од каде ќе можат да се набават

Реклама

Колективот MSCHF од Њујорк е познат по креативните производи кои многу често стануваат вирални на социјалните мрежи.

Познатиот њујоршки бренд со еден од своите последни дизајни повторно го привлече вниманието на интернет.

Овој пат во прашање е производ кој е направен заедно со популарниот бренд Crocs – жолти чизми кои се викаат The MSCHF x Crocs Big Red Boot (Yellow).

Маркетинг

MSCHF

Брендот ја искористија модната ревија на Рик Овенс за пролет/лето 2021 на Модната недела за мажи во Париз и го украдоа шоуто.

Маркетинг

MSCHF

Но тогаш не беа откриени никакви дополнителни детали – ниту цената ниту пак дали воопшто ќе бидат достапни за продажба.

MSCHF

Информациите за цената и каде би можеле да се набават овие необични чизми се појавија дури деновиве.

MSCHF

Според најновите информации, моделот што во рекламната кампања го носеше Парис Хилтон ќе биде пуштен во продажба на 9 август и тоа ексклузивно на апликацијата на брендот по цена од 450 долари.

MSCHF

И покрај тоа што привлекоа големо внимание на интернет, како што пренесуваат модните магазини, мала е веројатноста овие чизми да привлечат внимание во мејнстримот како нивниот голем црвен пандан (Big Red Boot), но ѕвездата на кампањата сигурно ќе помогне и ќе допринесе за нивната популарност.

MSCHF

MSCHF

MSCHF

MSCHF

MSCHF

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button