Новите Nike Cortez патики во најубавото пролетно издание – дамите ВООДУШЕВЕНИ од неодоливите пролетни нијанси

Моделот што го обожаваме во нежни пастелни бои…

Фото: Најк

За помалку од три недели започнува новата пролетна сезона, што значи дека уште од сега размислуваме за најубавите цветни дезени и лелеави комбинации во кои ќе се шетаме низ улиците кога времето ќе се стопли.

Па доколку и вие сте во истиот филм, веруваме дека ќе ви се допаднат патиките што не освоија на прв поглед.

Во прашање е класичниот „Nike Cortez“ модел кој оваа пролетна сезона ни доаѓа во нежни бели, пастелно розови и портокалови бои.

Фото: Најк

Познатиот бренд за спортска облека и обувки овој модел се уште официјално го нема пуштено во продажба низ своите продавници, но најавено е дека тоа би можело да се случи во секој момент.

Фото: Најк

Не се сомневаме дека истиот ќе ги освои срцата на многу дами, впрочем како и многу други модели од овој познат бренд.

Фото: Најк
Фото: Најк
Фото: Најк

Погледнете ги и останатите модели…

 

[tptn_list]