Новиот филм на Тарантино на премиерата во Кан доби 6 минути овации

Светската премиера на новиот филм на Квентин Тарантино, „Once Upon A Time In Hollywood“, се одржа вчера на Канскиот филмски фестивал, а гледачите беа толку возбудени што го наградија со шест минути овации.

Л

еонардо ди Каприо, Бред Пит и Марго Роби, се ѕвездите на 9-тиот филм на Тарантино, кои му се придружија на режисерот на црвениот килим пред филмот и добија силен аплауз.

ADVERTISEMENT

Facebook Comments
(Visited 71 times, 1 visits today)
Loading...