Реклама
Кафе муабет

Нова љубовна врска меѓу актерите: Најубавите турски актери се заедно- љубовта ја криеја од очите на јавноста, убавата Сехер му го украде срцето на заводникот!

Синан и Сехер се заедно повеќе од еден месец...

Реклама

Алп Навруз е турскиот актер кој за брзо време го фрли во заборав неодоливиот Бали бег.

Карактеристично за него е што неодоливо потсетува токму на популарниот колега.

Маркетинг

Алп има 29 години. Тој има завршено турски јазик и книжевност, но очигледно судбината за него имала други планови.

Маркетинг
фото инстаграм/Алп Навруз

Поради атрактивниот изглед им станал интересен на модните агенти, па едно време снимаше реклами и се шеташе по модните писти, а потоа го забележале и телевизиските продуценти па улогите во сериите сами му доаѓаат.

фото инстаграм/Алп Навруз

Вистинска популарност добива со улогата на Синан Егеман во серијата „Ќерките на Фазилет“, но не сака да ја прифати титулата „заводник“.

фото инстаграм/Алп Навруз

За себе познатиот актер вели дека е „нормален“, традиционален маж кој ужива кога ќе му дојдат пријатели, но услов е сам да готви бидејќи тоа го обожава.

фото инстаграм/Алп Навруз

Не сака кога жените сами му се пуштаат и оние што први ќе му се приближат никогаш не ги смета за сериозни партнерки.

фото инстаграм/Алп Навруз

„Всушност јас сум многу пребирлив и постојат многу работи што ме одбиваат кај жените – затоа и сум сам“, рече во една прилика заводникот.

фото инстаграм/Алп Навруз

Но сега турската актерка која се прослави во улогата на Сехер, во серијата Аманет му го зароби срцето на Алп.

фото инстаграм/Алп Навруз

Тие се забавуваат неколку месеци а за нивната врска открија преку социјалните мрежи објавувајќи заедничка фотографија од една прослава на која присуствуваа.

фото инстаграм/ Сила Туркоглу
фото инстаграм/ Сила Туркоглу
фото инстаграм/ Сила Туркоглу

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button