Нова фризура и преубави усни со црвен кармин на кои никој не може да им одолее – Дани Димитровска во едно од најубавите изданија

Нашата позната пејачка го промени имиџот

Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска

Дани Димитровска има нова фризура.

Откако неодамна ги изненади своите фанови со своите розови прамени, пејачката Дани Димитровска на социјалните мрежи објави фотографија на која е со нова фризура. Овој пат нејзината убава и бујна коса е врзана во коњско опавче, а нејзините прамени повторно имаат руса боја.

Со новата фризура Дани предизвика лавина од коментари на својот Инстаграм, а нејзините обожаватели ја пофалија.

„Дани, убавица си со шарм“, „Со сонце во очи“. „Ти си мојот идол, те сакам“, и пишуваат обожавателите.

Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска

Како трендовите се менуваат со брзина на светлината, така и познатите дами се обидуваат да ги следат истите, а ова се однесува и за некои модни и бјути трикови кои ги добиваат од своите фризери, но и од стилистите.

Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска

Погледнете неколку вакви шик изданија на нашата пејачка од фотографиите што ви се дадени во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска
Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска
Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска
Фото: Инстаграм/ Дани Димитровска
(Visited 72 times, 1 visits today)