Нова поза што се шири на Инстаграм – оскудните бикини сега станаа уште поинтересни!

На многу жени им се стемнува од самата помисла дека поради невнимание на плажа може да им паднат бикините.

Но благодарение на денешните инфлуенсерки и социјалните мрежи, фотографиите на кои девојките ги држат бикини кои изгледаат како што туку да ја изгубиле борбата со гравитацијата и дека ќе паднат, ова лето се „ИН“.

Една од оние кои ја прославија оваа необична поза е познатата „плус-сајз“ манекенка Искра Лоренс, а ја обожава и убавата манекенка Деми Ловато.

И Бритни Спирс има своја верзија од овој тренд …

И додека за некои жени ова е бизарно у вулгарно за други пак ова е супер идеја бидејќи конечно знаат што да прават со рацете кога ќе застанат пред камерите.

Што мислите вие?

Facebook Comments
(Visited 379 times, 1 visits today)