Нова ЛУКСУЗНА вила ТАКСАА Јелена и Душан – нема да верувате колку ќе чини нивното реновирање – вртоглава сума!

Парот се поднови.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Куќата на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ на Дедиње веќе е вистински мал рај, скриен од разнразни погледи.

Луксузната недвижност има високи ѕидови кои ја кријат оазата на мирт на семејството Карлеуша – Тоѓиќ, а сега мирот и тишината им се нарушени од почетокот на реновирањето, за кое парот планира да издвои милион евра.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Пред две години поп ѕвездата Јелена Карлеуша (42) нејзиниот сопруг,фудбалерот Душко Тошиќ (36) станаа сопствници на импонзантна недвижнна во Белград, за која издвоиле 2,5 милиони евра.

По потпишувањето на договорот за купување се сложиле и да се реновира и за тоа потребно било да се вложи уште милион евра, а знаеме дека и двајцата сакаат да експериментираат во просторот, тоа ниту малку не им паднало тешко.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Неодамна во медиумите се пишуваше дека Јелена и Душан купуваат авион.

Сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ кој го потпиша договорот за кинески фудбалски клуб.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Познатиот пар ќе живее на релација Србија – Кина, а бидејќи Душко годишно ќе заработува 5,8 милиони евра, тие одлучија да купат авион.

Пејачката и фудбалерот одлучија да искешираат два милони евра за авион кој моментално се прави во Охајo, а ќе им биде доставен среде лето.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

„За да им биде полесно, Јелена и Душко одлучија да купат авион. Бидејќи ќе живеат на релација Србија – Кина, ќе им биде поедноставно за патување.

Исто така, Јеца настапува по Европа, па нема да губи време по аеродроми, вели извор близок на парот.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

За ваквиот живот навистина е потребно голема сума на пари, како што добро знаеме дека Душко од договорите прави милионски суми,но и неговата сопруга ништо помалку од него не е.

Дознавме колку Јелена Карлеуша заработува од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Талент шоуто „Ѕвездите на Гранд“ веќе со годините опстојува на медиумскиот простор и секоја година е се погледано и погледано, но ваквата популарност можеби сега се должи на низата скандали и членовите на жирито.

Со години наназад се зборува дека членовите на жирито дебело заработуваат за да ги прават овие скандали и дека всушност ништо од она што го гледаме на ТВ екраните не е реално, туку е едно големо шоу во вистинска смисла на зборот.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Иако никој не го потврдил ова сепак, во јавноста не престануваат да циркулираат цифрите кои тие ги добиваат како членови на жирито, а тие воопшто не се мали.

Низ сезоните цифрите се менувале, а како што се дознава моменталниот состав има најголеми хонорари од сите досега. Иако висината на хонорарите се држи во тајност, медиумите дошле до информации за истите.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

Марија Шерифовиќ заработува околу 3.500 евра по емисија. Додека веднаш после неа е Карлеуша со 5.000 евра, како што истакнува изворот.

Така што само од овие емисии Јелена заработила годишно околу 200.000 евра.

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

ФОТО: Јелена Карлеуша / Инстаграм

 

(Visited 1.196 times, 1 visits today)