Реклама
Новости

Нова емотивна фотографија со Анастасија и Немања – фудбалерот прави сé за да ја расположи саканата

Анастасија го гушка трофејот, а Немања ја бакнува

Реклама

Момчето на Анастасија ги разнежни сите…

Анастасија Ражнатовиќ и нејзиниот избраник Немања Гудељ поминуваат низ тежок период откако го изгубија нивното бебе.

Но покрај тажната вест, која посебно ја погоди Анастасија, тие имаат и причина за радување, а тоа е победата на тимот на Немања во финалето на Лига Европа, кога „Севиља“ триумфираше против „Рома“.

Маркетинг
Фото: Инстаграм

По големата трагедија што му се случи на спортистот и неговата избраничка, кога го изгубија бебето, ова беше вистински момент за радост.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

По победата Немања пред новинарите пушти и солзи, а плачеше и Анастасија која што цело време го бодреше од публиката.

Маркетинг
Фото: Инстаграм

По овој важен момент за фудбалерот, Анастасија се врати во Белград, а Немања објави неколку фотографии од прославата.

Фото: Инстаграм

На една од нив може да се види како Анастасија го држи пехарот, додека Немања ја бакнува во нејзината глава.

Покрај оваа фотографија тој претходно објави и една на која што се во прегратки и со која исто така ги воодушеви сите.

Фото: Инстаграм

Потсетуваме, пејачката откако го изгуби бебето се повлече од социјалните мрежи и ги изгасна своите профили на некое време.

Фото: Инстаграм

Таа по победата на тимот на Немања се врати во Белград каде ќе остане неколку дена со своето семејство во овие тешки моменти.

Фото: Инстаграм

Нејзината најдобра пријателка и кума, Тара Милутиновиќ, објави видео на кое може да се види како си поминуваат заедно.

Фото: Инстаграм

Од објавата може да се види дека Тара се обидува да направи сé како на нејзината пријателка би и се вратила насмевката на лицето.

Фото: Инстаграм

Тие двете се пријателки уште од детството, а Анастасија веќе има одлучено таа да и биде кума на венчавката, уште пред да го сретне Немања.

Инаку, како што порано пишуваа медиумите, Анастасија и Немања требаше да склучат брак пред да се роди бебето.

Фото: Инстаграм

Анастасија која носеше женско дете требаше да се породи оваа есен, а планот беше во јули да склучат брак, објави порано „Информер“. Венчавката во црква и големата свадба наводно беше планирана за следната година, а дали овие планови се одложуваат по загубата на бебето или не, ќе дознаеме наскоро.

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button