Ништо не може да ја подмлади жената како добро стилизирана коса: Со оваа фризура, ќе изгледате десет години помладо!

Ако направите добар избор, ќе изгледате помлади и до 10 години помлади.

 

Фризурите навистина можат целосно да го променат изгледот на жената Кога ќе бидете во некои зрели години, препорачливо е да имате неколку трикови за да помогнете во одржувањето на младешкиот изглед. Заборавете на скапите третмани, се што ви треба е добро стилизирана фризура.

ADVERTISEMENT

Фризерите ја пронајдоа совршената формула што ја прави секоја жена да изгледа една деценија помлада. Жените со години ја пуштаат косата, иако се случува вистинско воскреснување кога ќе ја скратат.

Во зависност од должината и бојата на косата, зависи од тоа како изгледаме. Бобот, покрај подмладувањето, е и голем тренд во 2020-тите, велат стилистите. Со тоа, ќе добиете женски изглед, а она што е најдобро е да не поминете многу време за стајлинг.

Исушете ја косата, додајте малку пена и за момент имајте интересна фризура.Кога станува збор за бојата на косата, стилистите ве советуваат да изберете посветли нишки. Како боја на мед или полесни нијанси на кафеава апсолутно сите добро се истакнуваат. Кога ќе ја осветлите косата за 2, 3 тони, автоматски ќе изгледате посвежо, повеќе одморено и што е важно за многу жени е помладо.

Facebook Comments
(Visited 122 times, 1 visits today)
Loading...