Никој во „Ѕвездите на Гранд“ не остана рамнодушен по настапот на оваа Македонка – има 16 години и пред неа е блескава кариера!

Младата пејачка ги воодушеви сите во студиото

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Струмичанката Драгана Костова има само 16 години и со својот настап го воодушеви стручното жири во последната емисија од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Младата талентирана пејачка се претстави со песната „Круна“ од Невена Божовиќ и „Не смеевме“ од Јована Николиќ и Марија Шерифовиќ.

Костова ги освои сите шест гласа од стручното жири кои беа воодушевени од нејзиниот талент.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

„На тебе оваа сцена ќе ти дојде како дневна соба“, изјави Саша Поповиќ и откри дека Драгана во „Некои нови клинци“ освои второ место.

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Кога требаше да го избере својот ментор, Драгана од прва ја избра Марија Шерифовиќ.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

„Па тоа до некаде и го знаевме“, констатираше поранешниот директор на Гранд, Саша Поповиќ, а Марија стана, под импресии од нејзиниот настап, и и’ се поклони.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Така е, добре дојде во клубот, и порача Марија Шерифовиќ.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Костова во музичкото шоу „Некои нови клинци“ на Гранд ТВ се натпреваруваше во сезоната 2018/19.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Таа настапи прва и го отвори шоуто, а со нејзиниот неверојатен глас и талент стигна до самото финале.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Македонката тогаш го освои второто место, па многумина се сигурни дека и сега без проблем ќе стигне до финалето.

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Кога се натпреваруваше во Некои нови клинци, за целото време добиваше само пофални зборови од жирито.

Родителите и сестрата на Драгана

Таа блесна и во финалето, а на крајот остана со Вања Кнежевиќ која со нешто повеќе гласови го освои првото место.

Еве како изгледаше таа тогаш:

Некои нови клинци

Нејзиниот генијален настап во Ѕвездите на Гранд погледнете го на крајот од овој текст.

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Притнскрин/ Јутјуб, Ѕвездите на Гранд

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова

Фото: Инстаграм/ Драгана Костова
(Visited 2.528 times, 1 visits today)