Никола Димитров во непрепознатливо издание – министерот ги запали социјалните мрежи, погледнете што му пишуваат девојките!

Кога не би постоела политиката, мислам дека сите ќе се согласите со нас дека министерот за надворешни работи, Никола Димитров, негува добар стил.

Фото: Фејсбук/ Никола Димитров

Имено, тој секогаш внимава на својот изглед и за разлика од некои негови колеги се издвојува по својот стил на облекување.

Па така ако за момент заборавиме дека за не така мал број Македонци важи за еден од најомразените ликови на домашната политичка сцена, дефинитивно не би излажале и ако кажеме дека негува добар стил.

Па дури и во време на корона, а тоа можеме да го видиме и од коментарите што ги доби од претставничките на понежниот пол под една од неговите последни фотографии. Имено, министерот неодамна во вилата Водно, при посетата на претседателот, ненамерно влезе со очила за сонце и маска на лицето, па во шега под фотографијата што ја објави на својот профил на фејсбук напиша:

Фото: Фејсбук/ Никола Димитров

„Денес влегувајќи во Вила Водно, изумив дека уште носам очила за сонце. Ама некако ме познаа“.

А еве што му порачаа неговите „пријателки“:

Фото: Фејсбук/ Никола Димитров

„Таква елеганција во движење не може да се маскира“, Фризурче, манири, став, ништо не кријат маската и наочарите“, Многу фенси како секогаш“, „Како беше она, ‘Еј, здраво, не те познав без маска’“, му пишуваат неговите фанови.

Во продолжение погледнете уште неколку негови фотографии од неговиот профил на социјалните мрежи и во коментарите кажете ни што мислите за неговиот стил.

Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Facebook Comments
(Visited 1.604 times, 1 visits today)