Реклама
CelebrityTV

Никогаш не сте ги виделе во вакво издание: Јелена и Новак јавно разменуваат нежности- не можеа да ја сокријат страста

Тие се заљубени како првиот ден...

Реклама

Светскиот број еден тенисер, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена уживаат во семејниот одмор во Марбела, Шпанија.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Тие конечно можат да уживаат во слободното време а славниот пар во еден момент беше „фатен“ како разменува нежности на плажа.

Маркетинг

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Имено, Ноле ја прегрнал и бакнал сопругата, а камерите успеале да го фатат страсниот бакнеж.

Во нивно друштво бил и нивниот син, осумгодишниот Стефан. Со него Новак фрлал фризби и играл фудбал на песокот, а покрај него двојката ја има и петгодишната ќерка Тара.

фото принтскрин/Азра.ба

Јелена и Новак се заедно од средношколските денови, а се венчаа во 2014 година на островот Свети Стефан во Црна Гора.

Сведоците на нивната прва средба еднаш изјавија дека тоа е љубов на прв поглед, што го потврди и српскиот тенисер во многу интервјуа.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

– Јелена е нешто посебно за мене, таа ми е сродна душа. На прв поглед ме освои со нејзината насмевка и искреност. Фала му на Бога што се запознавме пред да го постигнам големиот успех бидејќи знам дека таа е тука за мене, детето што го запозна кога имаше само 17 години. Таа е мојот најголем поддржувач, таа е способна, амбициозна и силна. Она што најмногу го сакам кај неа е нејзината искреност, тоа е она што не прави среќни, рече тој.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Јелена во една прилика искрено откри како и пречело тоа што ја препознаваат како сопруга на Новак Ѓоковиќ, но сега поинаку гледа на работите.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

– Се што правев беше невидливо. Жените немаат прростор да преговараат, да се покажат и да постои стереотип за жените спортисти, како требаат да изгледат соврешено и да се однесуваат така.

Некогаш ме болеше што сум препозната како сопруга на Новак, сега тоа го носам со гордост, заклучила Јелена.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Јелена Ѓоковиќ во јавноста зборуваше и за проблемите кои ги имала поради анксиозноста.

– Понекогаш се чувствував преоптеретено што многу влијаеше на моите резултати и отвреност за нови искуства, учење и пријателства. Анксиозноста и стресот не се шега, рекла Јелена.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

– Бев анксиозна, тоа ме уништи, мојата слика за себе. Мислев дека сум супер жена, дека можам сите потребни на својот маж и деца, а потоа морав да се соочам со стравовите.

И за среќа што тоа се случив бидејќи се разбудив ис фатив дека морам да си се посветам на себе. Ќе биде хабро од мене што ова го кажувам пред милиони, но се обидов да се натпреварувам со Новај Ѓоковиќ.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

Мислев дека не добивам доволно признанија кои ги заслужувам, а дека мојата работа не се гледа бидејќи се одвива во позадина, изјавила Јелена за Стори.

фото инстаграм/Новак Ѓоковиќ

 

Поврзано

Back to top button