Реклама
BEAUTYШминка

Не се срами да го покаже своето вистинско лице – Анета Љумаковска ги изненади сите со ова издание

Важи за една од нашите најубави пејачки, а еве како изгледа без грам шминка на лицето

Реклама

Како изгледа Анета кога никој не ја гледа

Пејачката Анета Љумаковска веќе долги години важи за една од нашите најпознати фолк-пејачки.

Таа со децении е на самиот врв на нашето естрадно небо, а позната е и како скромна жена, но и врвен професионалец.

Маркетинг

И кога ќе запее на сцената нема некој што може да остане рамнодушен на нејзиниот беспрекорен глас, а во последно време се почесто ги полни медиумите и со своите интересни модни комбинации.

Маркетинг
Инстаграм/ Анета Љумаковска

Но Анета не пати од комплекси и е една од ретките наши ѕвезди кои често можеме да ги видиме и во потполно природно издание.

Имено, на нејзините профили на социјалните мрежи познатата пејачка многу често објавува опуштени фотографии од нејзиното секојдневие покажувајќи како изгледа далеку од камерите.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

На некои фотографии можеме да ја видиме и без грам шминка, а таа тоа знае да го направи дури и кога снима видеа.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Повеќе од очигледно е дека Анета воопшто не е преоптоварена со тоа како изгледа и со впечатокот што го остава, но и дека е една од ретките познати дами кои го негуваат природниот изглед.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Токму затоа Анета е и одличен пример за помладите генерации покажувајќи дека во ерата на дигиталните медиуми, кога ви се достапни милион филтри и ефекти и кога сé повеќе жени прибегнуваат кон естетската хирургија, најважно е да се прифатите самите себеси и да се сакате токму онакви какви што сте.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

На крајот на краиштата нема ништо поубаво од самоуверена жена која блеска одвнатре, од центарот на својата душа.

Инстаграм/ Анета Љумаковска

А Анета е токму таква, а каква е и кога е дотерана од глава до пети, но и со шминка, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Инстаграм/ Анета Љумаковска

Инстаграм/ Анета Љумаковска

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button