Неодоливо есенско издание на нашата позната водителка – преубав асиметричен фустан и капут кој ќе ги воодушеви жените

Познатата водителка Јелена Спенџарска секогаш знае да избере облека што и стои фантастично.

Нејзините комбинации во кои носи долги фустани кои и стојат беспрекорно, со високи прорези, атрактивни детали и провокативни деколтеа никогаш не ги минуваат границите на добриот вкус, а во едно такво издание се прошета и деновиве и ги воодушеви сите.

ADVERTISEMENT

Таа на својот профил на социјалните мрежи објави фотографија на која позира во црн, асиметричен фустан кој ги стави нејзините убави нозе во преден план, а целото издание го заокружи со преубав црвен капут и шик црни високи потпетици кои дефинитивно би сакале да ги имаме во плакарите.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Една од причините што Јелена секогаш изгледа толку добро е и тоа што внимава на линијата, бидејќи во спротивно секој вишок и најмала несовршеност би се познавале во не така едноставните модели што ги носи.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Тоа можевме да го забележиме и во текот на летото, кога Јелена исто така не воодушевуваше си нејзиниот стил.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Костимите за капење што таа ги носеше ги следат трендовите, а како таа изгледаше во нив погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Facebook Comments
(Visited 218 times, 1 visits today)
Loading...