Реклама
Uncategorized

Ненадејно почина познатата српска актерка – ја загуби битката со тешката болест

Реклама

На 63-годишна возраст ненадејно почина познатата актерка и режисерка Марица Вулетиќ Наумовиќ.

Марица ја загуби битката со кратката и тешка болест, а тажната вест ја објави Маја Волк на социјалната мрежа Фејсбук.

Маја не можеше да ја сокрие тагата, па напиша болни зборови.

Маркетинг

– Почина уште една весела Водолија, актерката и режисерка Марица Вулетиќ Наумовиќ, со која бевме толку пати во Бања Лука, каде што предававме на Академијата за уметности. Премногу сум тажна – напиша Маја и додаде:

Маркетинг

– Марица Вулетиќ Наумовиќ е родена на 29 јануари 1962 година во Земун. Таа одигра повеќе од 50 улоги и одигра 1.000 претстави. Таа одигра повеќе од 20 улоги во филм, телевизија и радио и синхронизираше повеќе од 1.200 цртани филмови. Пред една година се навршија 40 години од првиот професионален актерски предизвик на Марица Вулетиќ Наумовиќ, а сега се навршуваат 30 години од нејзиниот прв режисерски потфат – напиша таа.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button