Реклама
Наши ѕвезди

Нема срам од работа: Еве што работел Зоки Фаци пред да стане голема ѕвезда

Познатиот македонски водител откри што работел пред да стане популарен.

Реклама

Зоки уште еднаш покажа дека нема срам од чесна работа.

Зоран Василевски или во јавноста познат како Зоки Фаци во моментов е еден од најпопуларните македонски водители.

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

Иако завршил ветеринарен факултет, животот сепак го однел во друга професија.

Маркетинг

Уште многу млад заплива во водителските води и веќе успешно плови повеќе од 2 децении.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

Отсекогаш важел за водител без влакна на јазикот кој успева да дознае сѐ за приватниот живот на познатите личности кај нас.

Еден е од ретките јавни личности кои отворено и искрено зборуваат за својот приватен живот и битките кои ги водат.

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

Активен е и на социјалните мрежи, каде секојдневно споделува фотографии и видеа.

Иако извесен период направи пауза од малите екрани, Зоки се врати на голема врата.

Во моментов е дел од еден од најуспешните поткасти во земјава, поткастот на Лазаров.

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

Тој на Инстаграм сподели видео на кое мие чаши во едно скопско кафуле и за своите следбеници откри дека пред да стане познат, работел како шанкер и бил доста успешен и во таа професија.

„Јас ја почнав мојата кариера на 17 години, миев чаши, бев шанкер по кафичите скопски и дискотеките.

Знам да правам кафе, фантастично мијам чаши, а сега сум срцка голема ѕвездетина“.

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

ФОТО: Инстаграм / Зоки Фаци

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button