Реклама
Наши ѕвезди

Нема срам од работа – еве што прави Панчо ДНК кога не е на сцена

Познатиот македонски пејач покажа дека нема срам од работа.

Реклама

Кога не е на сцената, Панчо ДНК има уште една професија.

Оние кои го познаваат за него ќе кажат дека е човек о огромно срце, подготвен да помогне на сите на кои им е потребно.

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

Вистинското име му е Владимир Блажев, а во јавноста е познат како ДЈ Шорти или Панчо ДНК.

Маркетинг

Групата ДНК постои со децении на македонската музичка сцена и може да се пофалат со многу песни кои се хитови и кои ги знаат и старите и помладите генерации. со полна пареа и имаат направено многу концерти, меѓу кои повеќето се и хуманитарни.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

За време на пандемијата Ковид 19 додека музичарите немаа свирки поради рестрикциите донесени од Владата, Панчо покажа дека е подготвен да работи и други работи за да го издржува своето семејство.

Најпрво на социјалните мрежи сподели дека започнал да како пица-мајстор во еден скопски ресторан.На својот Фејсбук профил објави и  фотографијата на која позира со вработените од ЈП „Комунална хигиена“.

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

Тоа го направи со цел јавно да им се заблагодари за тоа што се грижат за хигиената во градот.

Деновиве на Инстаграм сподели дека почнал да работи и како келнер, а во опис на фотографијата напиша:

„Од работа нема срам“.

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

ФОТО: Инстаграм / Панчо ДНК

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button