Реклама
Наши ѕвезди

Нема луксуз и гламур – познатата пејачка од Македонија покажа каква домаќинка е

Познатата пејачка од Македонија, покажа каква домаќинка е.

Реклама

Овие работи ги прави секоја домаќинка, па така и Аделина.

Аделина Тахири е позната албанска пејачка, родена во 1991 година во Скопје.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Кога имала само 16 години, Аделина започнала со својата музичка кариера, а денес освен на албанската сцена, позната е и во Македонија.

Маркетинг

Аделина напорно работи и може да се пофали со големи успеси.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Освен о својот вокал, Аделина може да се пофали и со одлична става.

Максимално внимание посветува на својот физички изглед и од година во година изгледа сѐ подобро.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Атрактивната пејачка е во брак со познатиот адвокат Серјожа Марков, а плод на нивната љубов е синот Јон.

Иако сите мислеа дека нивната врска нема да успее поради разликата во години, но и верската припадност, тие го докажаа спротивното.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Во нивниот дом се слават и христијанските и муслиманските празници.

На фотографиите на Инстаграм делуваат како хармонично семејство, а Аделина и Серјожа вљубени како првиот ден.

Обожаваат да патуваат, обожаваат гламур и луксуз.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Нивниот дом е луксузно уреден и изгледа како царство.

Иако многумина мислат дека пејачките не се добри домаќинки, Аделина го докажа спротивното.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Нејзината сестра објави видео од неа на кое се гледа како Аделина си ги мести валканите алишта во машина за перење.

И покрај луксузот, домаќинка си е домаќинка.

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

ФОТО: Инстаграм / Аделина Тахири

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button