Нема да ја препознаете: Елена Ристеска стана русокоса

Елена е непрепознатлива со новата боја на коса.

Нашата популарна пејачка  Елена Ристеска  летово е доста активна на социјалните мрежи. Иако пубилката е навикната на нејзината долга црна густа коса, таа  се реши за една драстична промена која ја објави на својот  Инстаграм.

ADVERTISEMENT

Со помош на нејзиниот стилист Даниел Николовски, Елена  стана русокоса, а на фановите оваа пормена многу им се допадна. Па така таа доби многу позитивни критики, а имаше и такви кои повеќе ја сакаат со црна коса.

Елена Ристеска беше блондинка, во новата дуетска песна со нејзината колешка од Србија, Данијела Кариќ. Елена и Данијела имаат исти коси во спотот за песната „Срца се погреше“ кој се промовираше за регионалниот музички пазар.

Фото: Инстаграм

Facebook Comments
(Visited 1.337 times, 1 visits today)
Loading...