Нема да ја препознаете во ова издание, а изгледаше опасно – Цеца како ЦРВЕНОКОСА, пред 25 години, во цутот на младоста!

Таа веќе долги години важи за најпозната бринета на Балканот

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Светлана Цеца Ражнатовиќ многу ретко експериментира со својот имиџ, но секогаш изгледа елегантно и отмено.

Таа уште кога се појави на сцената беше бринета, и од тогаш речиси секогаш заштитен знак и беше потемна коса.

Но покрај познатата трансформација во русокоса за која и денес многумина се сеќаваат, таа едно време беше и црвенокоса.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Во прашање е едно од нејзините најинтересни изданија кое што познатата фолк пејачка го „фураше“ пред скоро три децении.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Имено, на Твитер овие денови е актуелно видео направено во 1995 година на кое што пејачката има долга црвена коса. Таа во една емисија настапи со една своја песна облечена во тесен црвен фустан во кој изгледаше како фатална жена.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб
Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Па, што велите за ова нејзино издание?

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Пејачката на почетокот од својата кариера изгледаше многу поразлично и кога е нејзиниот стил во прашање. За разлика од сега, кога најчесто ја гледаме во елегантни и женствени модни изданија, во младоста „фураше“ многу поразличен имиџ.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Таа пред неколку месеци на својот Инстаграм објави фотографија од 1991 година на која носи розов фустан и со која покажа дека и на почетокот од 90-тите ја следеше модата како и денес.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Тогаш во тренд беа силни бои, впечатлив накит, а пејачката често носеше и залижана коса врзана во коњско опавче.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Цеца својата кариера ја започна многу млада, кога имала само 15 години со хитовите „Цветак зановетак“ и „Ципелице“.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

На почетокот имала кратка фризура, но веќе во филмот „Нечиста крв“ каде ќе ја глуми Коштана таа е со долга коса.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Погледнете ги и останатите фотографии…

Фото: Принтскрин

(Visited 88 times, 1 visits today)