Нема да ви се верува, но Боки 13 е балканскиот Џемс Бонд

Експлицитни пораки пронајдени во телефонот на Боки 13? Бил во врска со политичар од Србија, разменувале „пикантни“ содржини?

Како што пренесуваат српските медиуми, во телефонот на Бојан Јовановски кој беше пронајден кај него во моментот на апсење, пронајдени се фотографии и видеа со неверојатно шокантна содржина. Наводно тој бил во постојани емотивна комуникација со еден српски политичар, а пронајдени се дури и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење кое сега го поседуваат истражните органи во Скопје. Во моментов се утврдува дали врската меѓу Боки и политичарот е поврзана со случајот „Рекет“ која веќе со недели ја тресе цела Македонија. Во прашање е познат политичар од Србија кој редовно објавува фотографии од своите патувања низ светот, а некои од пораките што ги разменувале датираат од деновите кои претходеа на апсењето на Боки.

ADVERTISEMENT

Според поранешниот началник на белградската полиција Марко Ницовиќ, Боки 13 е проект на западот, односно тој работи за нивните тајни служби, па така било каков однос со некој политичар од Србија може да биде многу погубен за оваа држава. Според Ницовиќ, а како што пренесува српскиот портал Курир.рс, Боки бил во врска со политичарот само за да обработи нешто за одредена тајна служба, односно да извлече некои информации.

Фото: Принтскрин

„Не е важно дали е политичар од власта или опозицијата“, тврди за Курир Ницовиќ

Познатиот поранешен оперативец, Божа Спасиќ, објаснува дека за Боки се’ е работа, нема кај него љубов. Според него Боки уште на самиот почеток кога се појавил на сцената го привлекол вниманието на разни тајни служби кои сфатиле дека преку него можат да уценуваат и да се приближат до политичари и разни други луѓе кои се влијателни во Србија. Затоа не треба да биде никакво изненадување веста дека е во врска си влијателен човек од Србија кој се занимава со политика. „Кога е Боки во прашање тоа не треба да се гледа како љубовна врска, најверојатно во прашање е само работа“, вели Спасиќ, а пренесе српскиот Курир.

Извор: Kurir.rs, Srpski Telegraf
Facebook Comments
(Visited 1.465 times, 1 visits today)
Loading...