Нема да ви се верува колку потроши снаата на Брена за своето „автомобилче“ – можете да купите три стана со овие пари

Очигледно не штеди пари

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Познатата пејачк Александра Пријовиќ наводно исплатила 160.000 евра пред еден месец за нејзиниот најнов автомобил БМВ Х6, кој е од 2020 година. Во прашање е најдобриот пакет, кој поседува и детска заштита за врата.

На пејачката отсекогаш и било важно автомобилот што го вози да биде сигурен и брз, а бидејќи планира да се вози и со синот Александра, на прво место секако и е безбедноста. Таа бараше модел во кој ќе се чувствува безбедно секој пат кога ќе тргне некаде на пат, а како што вели извор, а пренесуваат српските медиуми, таа решила тоа да биде БМВ.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Наводно Пријовиќ воопшто не се кае за парите што ги потрошила за автомобилот, пишува српскиот таблоид „Ало“. Имено, БМВ Х6 чини 160.000 евра, а пејачката со него и својот наследник отишла на посета во село кај своите баба и дедо, па ја покажа и преубавата природа.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Потоа Александра објави и фотографија од синот, па многумина беа пријатно изненадени затоа што ретко објавува фотографии со него.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Facebook Comments
(Visited 127 times, 1 visits today)