Нема да ви се верува зошто Цеца ја тужеше Јелена Карлеуша

Еве што и порача Цеца на Карлеуша

ceca karleusha

Денес беше закажано уште едно судско рочиште на пејачката Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша

Цеца се појави околу 13 часот во палатата на правдата и кратко ја прокоментира втората страна.

Ми се згади, само се појавувам, втората страна не се појавува, катастрофа, изјави Цеца пред да влезе во судот.

За оние што не знаат Цеца ја тужеше Карлеуша заради изјавата дека Ражнатовиќ нема свој став кога е во прашање ММР вакцината, а денес таа повторно не се појави на судското рочиште.

Ми се згади, само се појавувам, втората страна не се појавува, катастрофа, изјави Цеца пред да влезе во судот.

Инаку, двете познати балкански музички ѕвезди веќе со години се влечат по судови. Тие се лути противници, а пред неколку години имаше обид да се смират двете страни за да се избегне судењето.

Тогаш на рочиштето прва стигна Јелена Карлеуша, која беше одлично расположена, насмеана и во придружба на својот адвокат. Неколку минути подоцна се појави и Цеца, исто така во придружба на својот правен советник, но со многу сериозен израз на лицето. Тие тогаш и двете веднаш влегоа кај судијата, и се обидоа без присуство на адвокатите да ги „закопаат воените секири“. За жал тоа не беше успешно и набрзо во судницата почна да  се слуша силно викање и кавга.

Тогаш мораше дури и полицијата да интервенира и да ги смири пејачките во судницата.

(Visited 883 times, 1 visits today)