Нема да верувате, Лепа Брена купи МАШИНА од 150.000 евра за својот син – ваков автомобил има само Виктор во Србија!

Југословенската ѕвезда го почасти својот најмлад син.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Автомобилот кој Лепа Брена му го купила на својот син е прозиведен во 2020 година, има 600 конски сили и може да развие брзина од 250 километри на час.

Во светот има само 100 такви а во Србија само еден, а тој е на Виктор Живоиновиќ.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Лепа Брена ужива да им угодува на синовите , па наводно и сега на своојот најмлад наследник кој го изненади со скапоцен подарок – најновиот модел на БМВ М5 Ф90 кој го платила дури 150.000 евра.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

– Автомобилот кој Брена му го купи на синот е проззведен во 2020 година и во целиот свет има само сто такви. Во Србија увозен е само еден и тоа на Виктор. Кога го доби автомобилот одлепи од среќа, вели за Информер.рс извор близок до семејството Живоиновиќ.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Автомобилот на Виктор Живоиновиќ има и персонализирани регистерски таблички

– Платил 87.532 динари за на таблиците да бидат испишани неговите иницијали, плус мораше да искешира пари и за редовна регистрација, која чини околу 270.000.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Откако го регитриташе автомобилот, веднаш седна да ја вози. Воодушевен е од автомобилот.

Постојано би се возел, вели изворот и додава дека Брена го посоветувала својот син да биде внимателен додека управува со воланот.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

 

– Тој автомобил е вистински ѕвер. Максимална брзина му е 250 километри на час, но може да биде и повлечена и на 305.

Според официјалните податоци, тој модел за три четири секунди може да се крене на стотка, а само единаесет секунди му треба да забрза од нула до 200 километри на час.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Со оглед на тоа дека Викор сепак е се уште дете, кој има само 21 година, Брена морала да направи сериозен разговор со него пред да му ги даде клучевите во раце. Го предупредила дека мора да почитува прописи и да вози внимателно.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Неодамна Виктор Живоиновиќ беше во центарот на вниманието поради неговата девојка која ја престави пред целото семејство.

Новата снаа се пресели кај фолк sвездата Лепа Брена! Најмладиот син на пејачката Виктор Живоиновиќ (22) ја донесе дома во вилата на Бежаниска Коса, својата девојка Сандра Миjаковиќ (26), со која е во врска помалку од една година.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Двајцата решиле да живеат во еден дел од куќата, која се реновира и опремеува, па минатиот викенд се видени како купуваат мебел! Како што дознаваат српските медиуму, новата снашка на Брена е од Брус, а студира српски јазик и литература во Белград и работи како шминкерка. И таа ја шминка нејзината идна свекрва за сите нејзини јавни настапи!

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

-Виктор и Сандра се неразделни уште од првиот ден и тие навистина се сакаат. Тој дури и одлучи драстично да ослабе заради неа. Девојчето го мотивирало да истрае во диетата и тренингот, па успеа да изгуби дури 54 килограми – вели добро информиран семеен извор и додава дека младата двојка решила да живее заедно за време на оваа кризна ситуација, а можеби и после тоа:

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

– За време на вонредната состојба, Сандра престојуваше претежно во неговата куќа. Потоа се зближи до Брена, затоа што ја шминка секој ден. Брена е воодушевена од нејзината вештина, па започна да ја рекламира и на социјалните мрежи. Таа и Боба дури и предложија Сандра да се пресели кај нив!

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

-Кај Брена и Боба има доволно простор за сите. На Виктор веќе му е доделен добар дел од вилата каде останува со Сандра.

Тие се договорија да се собираат само за ручек и дека можат да бидат сами до крајот на денот.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

Решија да го уредат просторот по свој вкус, па затоа купија нов мебел минатиот викенд. Таа избра нова спална соба, а Виктор плати за сè без дискусија – вели изворот и додава:

-Тој се заљуби во Сандра, но се уште нема да се жени. Ми рече дека тие ќе зборуваат за брак само кога таа ќе заврши на факултет.

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм
ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм
ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм
ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм
ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Виктор Живоиновиќ / Инстаграм
(Visited 409 times, 1 visits today)