Нема да верувате каква е сестрата на Сања Кужет – речиси таа никогаш не се појавува во јавност!

Убавата Сања Кужет сите ја знаете, но дали сте знаеле дека таа има сестра.

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ Сања Кужет важи за една од најубавите српски ТВ лица.

Сања е активна на социјалните мрежи, а во една прилика на својот Инстаграм профил споделила заедничка фотографија со нејзината сестра која ретко се појавува во јавноста и е вистинска убавица.

Еве како изгледа сестрата на водителката.

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм

Водителката во една прилика отворено зборуваше за проблемите со партнерот.

Таа во интервју за српски Блиц, таа призна дека во моментот поминува низ исклучително тежок период.

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм

– Нема убави работи што се случуваат приватно во мојот живот. Вечерва се потрудив да ја испочитувам Ана и да бидам вистинска пријателка. Сакам да си покажам дека некои работи во животот можам да ги погледнам повторно од позитивна страна – рече Сања, која само кратко спомна дека проблемите се однесуваат на нејзините родители, но не сака да ги образложува, туку само на кратко одговорила на прашањето:

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм

– Во прашање е болест на родителите.

И покрај лошите работи, водителката беше видливо насмеана и со ведар дух и како што вели со тагата на крај излегува професионално.

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм

– Мојата насмевка е понекогаш маска, понекогаш вистинска, но станав суров професионалец. Тоа си го докажав кога го работев претходното финале на „Ѕвездите на Гранд“, кога добив некоја непријатна вест тоа утро – додаде Сања.

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм

На прашањето на новинарката што решила да се појави со својот сопруг, со кој не ја гледаме толку многу во медиумите, на прославата на роденденот на Ана, Сања одговори:

– Вечерва сме поканети како двојка и мислам дека е сосема коректно ако некој ве покани така и двајцата да се појавиме.

 

ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
ФОТО: Сања Кужет / Инстаграм
(Visited 1.361 times, 1 visits today)