Неколку фотографии на Сања Николиќ што ќе во го разубават денот – поранешната манекенка ги изненади сите на социјалните мрежи

Откако се оствари како мајка поранешната мис на Македонија често објавува преслатки фотографии со нејзиниот син.

Љубовната приказна на Сања Николиќ и Марко Маринковиќ-Слаткар започна на Златна Бубамара, а како што раскажаа неколку пати тогаш Сања на сцена јавно му порачала на Слаткар да ја прифати за пријател на Фејсбук.

После неколку години љубов тие во 2014 „рипнаа во тавче‘, а минатата година двојката го доби Моша.

Иако Сања е резервирана кога се работи за објавување на фотографии овојпат таа на стори објави фотографии од Моша кој во април наполни една годинка па напиша:

„Кога некому чуваш грб, убави работи можеш да очекуваш“, напиша Сања а таму стоеше убава порака.

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ
Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

За разлика од Сања, Слаткар е поактивен на социјалните мрежи, па често знае да сподели по некоја фотографија или порака.

Тој не се штеди кога станува збор да и искаже љубов на својата сопруга Сања Николиќ, па ја користи секоја прилика, а една таква беше кога таа се породи, а тој објави нејзина фотографија од болница па напиша:

Фото: Инстаграм Маркко Маринковиќ- Слаткар

„Љубавино моја … те сакам премногу, те сакам“ стоеше во објавата.

Слаткар беше тој кој ја објави веста дека очекуваат бебе.

Иако долго криеја, сепак Марко за Нова Година минатата година не издржа и на социјалните мрежи сподели дека Сања е бремена.

Фото: Инстаграм Маркко Маринковиќ- Слаткар

„Ќе бидам татко.. 2020 ќе биде мојата најсреќна година. Ви ги посакувам моите убавини. Среќна Нова Година“, напиша слаткар во опис на фотографијата на која Сања позираше во елегантно издание, а во преден план е нејзиното трудничко стомаче.

Фото: Инстаграм Маркко Маринковиќ- Слаткар
Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Оттогаш секој нивен момент е исполнет со радост, љубов, среќа.

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ
Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

 

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Марко Маринковиќ- Слаткар

Фото: Инстаграм/ Марко Маринковиќ- Слаткар

Фото: Инстаграм/ Марко Маринковиќ- Слаткар

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ

Фото: Инстаграм/ Сања Николиќ
Фото: Инстаграм/ Марко Маринковиќ- Слаткар
Фото: Инстаграм/ Марко Маринковиќ- Слаткар
Фото: Инстаграм/ Марко Маринковиќ- Слаткар
(Visited 749 times, 78 visits today)