Реклама
Новости

Некогаш немала пари ни за леб, а денес важи за една од најпознатите фолкерки – ова нема да го заборави

На 14 години стана ѕвезда иако нејзиниот пат до победата воопшто не беше лесен

Реклама

Никогаш не го криела своето минато

Пејачката Милица Тодоровиќ гостувајќи во една емисија на Гранд раскажа една анегдота од почетокот на својата кариера.

Имено, таа денес важи за една од најпознатите пејачки кои што својата кариера ја започнале во „Ѕвездите на Гранд“, но на самиот почеток од кариерата и се случувало да нема ни пари за јадење.

Маркетинг

Тоа и се случило и пред еден настап во Цирих, па таа по многу години се присети на овој период од својот живот.

Маркетинг
Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Имено, некогашната победничка во „Ѕвездите на Гранд“ пред еден свој настап во Цирих била многу гладна и решиле со својот колега Стеван Анѓелковиќ да посетат еден ресторан кој бил многу скап.

Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Но бидејќи немале многу пари, решиле да порачаат само предјадење, а кога завршиле со оброкот, Милица и нејзиниот колега се уште биле поприлично гладни.

Но на масата до нив седел некој Италијанец кој нарачал доста леб, па Милица решила да земе од неговиот кога тој ќе се сврти и нема да гледа.

„И така ние крадевме леб“, изјави тогаш пејачката.

Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Инаку, Милица е родена 1990 година во Крушевац, а со музика започна да се занимава од најмлади години.

Таа како мала тренирала ракомет и џудо, но заради љубовта кон музиката почнала да свири на клавир на 13 годишна возраст.

Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Веќе на 14 години се пријавува во „Ѕвездите на Гранд“, и победува, по што ги објавува и своите први песни.

Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Нејзиниот прв албум излегува дури откако ќе стане полнолетна, а денес важи за една од најпознатите пејачки во регионот.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button