Реклама
Наши ѕвезди

Незаборевен ден за семејството Ристовски: Мир, вера и благодарност на Бога, ова место им остана во срцето!

Ракометниот голман каде тој и неговото семејство го пронаоѓаат мирот и спокојот.

Реклама

Голманот на македонската ракометна репрезентациија Борко Ристовски многупати за медиумите има изјавено дека токму емејството е неговата најголема поддршка.

Тој и неговата сопруга Нина се доста активни и на социјалните мрежи, а по нивните објави може да се заклучи дека се трудат своите деца да ги научат на вистинските морални вредности.

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

Секој слободен момент Ритовски го поминуваат заедно и честопати заедно со своите деца знаат и да отпатуваат.

Круна на нивната љубов се синот Душан и малата Анастасија, која се роди годинава.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

Со две мали деца во домот не е воопшто лесно, но умее да биде и забавно.

Како што изјави во едно свое интервју, воопшто не му е тешко да ѝ помогне на сопругата околу воспитувањето и одгледувањето на децата. Со Душан често оди во парк, на Водно, го води во кино, но знае да смени и пелена ако треба.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

Ракометарот на својот Интаграм профил сподели семејна фотографија и покажа каде тие го наоѓаат мирот.

Како што напиша во описот, заедно со сопругата и децата поминале незаборавен ден во Бигорскиот манастир.

„Незаборавен ден исполнет со мир,вера и љубов“, напиша тој.

ФОТО: Инстаграм / Борко Ристовски

ФОТО: Инстаграм

ФОТО: Инстаграм

ФОТО: Инстаграм

ФОТО: Инстаграм

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button