Неда Украден реши да скокне во тавче? Пејачката блеска во нејзината венчаница, стана невеста на прагот од осмата деценија

Познатата пејачка ги воодушеви сите

Фото: Инстаграм/ Неда Украден

Неда Украден ги воодушеви фановите со својот атрактивен изглед иако гази во седмата деценија од животот.

Таа овој пат ги почести фановите со фотка на која блеска во преубавата венчаница што ја носи.

Многумина прво што помислија е дека пејачката ќе се мажи, но невестинскиот фустан го носеше заради снимање.

Фото: Инстаграм/ Неда Украден

Имено, таа го носеше за потребите на снимање на нејзиниот нов спот за песна која се вика „За вистинската љубов“.

Годините не и можат ништо

Неда наскоро полни 70 години, но се уште нема проблем да објави и фотографии на кои е во костим за капење.

Фото: Инстаграм/ Неда Украден

„Не е важно колку години имате во животот туку колку животи имате во годините“ напиша познатата пејачка пред неколку години под фотографијата со која што ги „сруши“ социјалните мрежи. Таа тогаш позираше во црн едноделен костим за капење со интересни детали, и смело, без Фотошоп, на сите им одговори на прашањето како изгледа кога ќе се coблeчe.

Фото: Инстаграм/ Неда Украден

По некое време познатата пејачка повторно реши да позира во слично издание и на својот профил на Инстаграм повторно покажа дека годините не и можат ништо.

Неда и Саша Поповиќ?

Фолк-пејачката Неда Украден важи за една од најголемите ѕвезди од поранешна Југославија. Таа е една од оние жени на кои ни времето не може да и стори ништо, па затоа трае и денес, а податоците дека продала повеќе од 2 милиони плочи од 60-тите, зборува многу за неа.

Фото: Инстаграм/ Неда Украден

За љубовниот живот на пејачката, на чија убавина не и наштетија ни годините, постојано се пишуваше во југословенскиот печат, и не се споменуваше само името на нејзиниот поранешен сопруг, Милан Билбија.

Во осумдесеттите години на минатиот век, Неда беше во врска со Саша Поповиќ, кој во тоа време гостуваше низ цела Југославија како член на бендот „Слатки грев“, кој ја следеше и настапуваше заедно со Лепа Брена.

Фото: Инстаграм/ Неда Украден

И како што објавија српските медиуми, Украден и директорот на „Гранд продукција“ биле во врска по нејзиниот развод, а после тоа Поповиќ започнал врска со Зета Петровиќ, пред да скокне во тавче со Сузана Јовановиќ.

Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Фото: Инстаграм/ Неда Украден
Facebook Comments
(Visited 2.324 times, 1 visits today)