Реклама
Наши ѕвезди

Невиден џумбуш во Скопје – пејачката му фрла евра и долари на колегата, пари летаат на сите страни

И познатите сакаат да „фрлаат“ пари

Реклама

Беа поканети и бројни познати личности, меѓу кои беше и Лила Филиповска, а славеничката блескаше во фустанот што го носеше

Пејачката и водителката Бесјана Касами, попозната како Биг Мама, го прослави роденденот во еден ресторан.

Прославата беше во еден познат ресторан во кој се собраа пријателите на Биг Мама, но и многу познати лица од естрадата меѓу кои и водителката Лила Филиповска со својот син Филип (види тука).

Маркетинг

Инстаграм/ Бигитос

Задолжен за забавата беше атрактивниот албански пејач Роберт Бериша, а кога атмосферата дојде до кулминација, славеничката направи нешто со што ги изненади сите што беа на роденденот.

Маркетинг

Инстаграм/ Бигитос

Имено, на социјалните мрежи исплива видео на кое се гледа како Биг Мама му фрла пари на пејачот, и тоа само евра и долари, а како овој „џумбуш“ изгледаше, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Бигитос

Биг Мама во еден момент извади куп пари и почна да ги фрла кон пејачот, така што банкноти летаа на сите страни.

Инстаграм/ Бигитос

Инстаграм/ Бигитос

Инстаграм/ Бигитос

Потоа следуваше и дување на свеќичките, а како изгледаше и тортата, но и згодната славеничка, погледнете во галеријата…

Инстаграм/ Бигитос

Инстаграм/ Бигитос

Инстаграм/ Бигитос

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button