На нозете носи златен ролекс, а чантата и вреди како два стана во Скопје

Познатата пејачка не штеди кога е облеката во прашање

Фото: Инстаграм/ didijofficial

Дијана Јанковиќ, попозната како Диди Џеј, која во 2013 се омажи за дваесет години постариот ИТ стручњак Данијел Роквиќ, кога е во Србија, живее во својата луксузна вила на населбата Врачар. Во прашање е куќа од 500 метри квадратни во кои имаат три куќни помошнички бидејќи само гардероберот на оваа девојка вреди како половина куќа и потребно е да се одржува.

Пејачката планира да го реновира целиот кат и да го претвори во гардеробер. „Целиот кат ќе биде во стакла и огледала. Тука ќе биде мојата гардероба, еден ѕид за тебе и еден ѕид за облека“, откри пејачката.

Фото: Принтскрин

Таа во својата колекција има „Биркин“ чанта од „Хермес“ чија цена изнесува како два стана во Скопје. Имено, една од ваквите чанти е продадена за 100.000 долари, и за неа постои листа за чекање од шест години.

Фото: Промо/ Giuseppe Zanotti

Таа носи и чевли кои на себе имаат златни ролекс часовници, а кои ги платила повеќе од 2000 евра.

Фото: Инстаграм/ didijofficial
Фото: Инстаграм/ didijofficial
(Visited 3.851 times, 1 visits today)