На најзгодната баба на Инстаграм никој не и верува колку години има

Инструкторката по јога од Калифорнија, Алис Васкез, ги шокираше нејзината 18.000 обожаватели на Инстаграм која објави дека наполнила 40 години.

Алис, која се прогласи за најзгодна баба на светот, своето прво дете го добила кога имала само 16 години, а до 40 успеа да стане и баба. Бидејќи нејзината ќерка, како што вели таа, исто така го родила своето прво дете на 16 години, таа сега има три внуци. Но, она што ги збунува најмногу нејзините обожаватели е нејзиниот неверојатно младешки изглед.

„Моите дваесетти беа мешавина на диви младешки години и тоа што бев млада мама. Јас секогаш сум бил во движење. Постојано. Мислам дека никогаш не застанав да размислам за мојот живот. Постојана борба за преживување“, изјави таа во нејзиното интервју за „Star online“.

Фото: Инстаграм/ @sweetalice101

Алис својот четириесетгодишен роденден го прослави во стил, правејќи забава на базен во Лас Вегас, а потоа со пријателките посети и еден познат стриптиз бар.

За себе вели дека „не е просечна четириесетгодишна жена“, и дека сака да ги инспирира жените на нејзина возраст да ги променат навиките во позитивна насока и да ги убеди не се кријат зад тоа што се чувствуваат старо.

Фото: Инстаграм/ @sweetalice101

Сепак, важно е да се истакне дека не е сè во добрите гени, па и во вежбањето бидејќи оваа дама инвестирала 50.000 евра во својот младешки изглед, плаќајќи им на естетските хирурзи за своите пластични операции.

Фото: Инстаграм/ @sweetalice101

„Младите момци мислам дека сум на нивна возраст, па ќе се шокираат кога ќе слушнат дека имам 39. Кога ќе им кажам дека веќе сум баба, и дека имам три внуци, ќе се шокираат уште повеќе”, изјави инфлуенсерката во нејзиното интервју од пред една година за „Fabulous Digital“.

Фото: Инстаграм/ @sweetalice101
Фото: Инстаграм/ @sweetalice101
Фото: Инстаграм/ @sweetalice101
Facebook Comments
(Visited 238 times, 1 visits today)