На многу мажи нема да им биде добро кога ќе ја видат Илина во ова НЕВЕРОЈАТНО издание – и на Игор НЕ му е лесно со неа!

Нејзиното фантастично тело е во преден плат, а што се ни покажа овој пат погледнете во галеријата што следува

Фото: Инстаграм

Илина Арсова објави неколку фотографии и видеа со кои покажа во каква форма е, и со истите предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Познатата алпинистка и девојка на Игор Џабазов се снимаше додека вежба, а повеќе од очигледно е дека атрактивната дама е во топ форма и никогаш не изгледала подобро.

Нејзините мускули се во преден план, а можеме слободно да кажеме дека на истите можат и многу мажи да и завидуваат.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Што се однесува до тоа како се исхранува, таа во една пригода за Гламур магазин ќе изјави дека јаде едноставна храна, но и мешавина од вкусови. „Речиси во се што приготвувам ставам неколку видови семиња. Често јадам јајца, просо, леќа, сите видови тестенини, различни видови сирења. А од зеленчук обожавам морков, авокадо, зелка и краставица. Од овошките сакам диња. Навлечена сум на сникерс сладолед и одредени денови го конзумирам во неограничени количини, изјави пред неколку месеци познатата алпинистка.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Неверојатна издржливост

Таа со својот беспрекорен изглед никого не остава рамнодушен, а сега ни покажа и на кој начин го одржува истиот.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Имено, Илина максимално е посветена на здравиот начин на живот, а покрај здравата исхрана, вредно вежба за да биде во топ форма. Впрочем за тоа зборуваат и нејзините видеа и фотографии на социјалните мрежи од кои можеме да видиме како се одржува во форма.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Постојано добива комплименти на сметка на својот изглед, а и нејзиниот сакан Игор Џамбазов многупати не може да остане рамнодушен од нејзината неверојатна издржливост, па ќе сподели фотографија или видео од кое можеме да видиме како вежба неговата сродна душа.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Па ако некогаш сте се запрашале што прави оваа прекрасна жена за вака да изгледа, сега едноставно го имаме и одговорот – живее здрав живот, ужива во животот и спортувањето, и покрај себе има човек што неверојано ја сака.

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова

Фото: Инстаграм/ Илина Арсова
(Visited 2.810 times, 1 visits today)