Реклама
Наши ѕвезди

На која подобро ѝ стои – македонската водителка и Цеца облечени во ист комлет

Македонската водителка и српската фолк-дива облечени во ист комплет.

Реклама

Што мислите, на која подобро ѝ прилега?

Водителката Ирена Спировска се вбројува меѓу најзгодните, но и најдобро облечени жени на нашата јавна сцена.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Иако ја гази петтата деценија од животот, Ирена е во топ форма и може да се пофали со линија, каква посакува секоја девојка.

Маркетинг

Токму поради одличната става водителката што и да облече одлично ѝ прилега.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Но, освен генетиката, за да се добие ваква фигура потребна е многу нега и вежбање, а воедно и внимавање на исхраната.

Водителката со години не е менува и буквално изгледа како на почетокот на својата кариера.

Ужива во планинарењето и не поминува викенд да не отиде да се искачи на некоја планина.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

На социјалните мрежи таа сподели интересна фотографија.

На традиционалниот ромски бал оваа година ексклузивна гостинка беше српската дива Цеца, која за оваа прилика избра сребрен костум.

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Ист таков костум облече и Ирена за новогодишната ноќ, па направи споредба на Инстаграм.

Што мислите, на која подобро ѝ прилега?

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

ФОТО: Инстаграм / Ирена Спировска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button