Реклама
BEAUTYКоса

Најубавото издание на турската убавица: Шехерезад ги собра сите погледи- дури ни сопругот не можеше да ја препознае

Го промени имиџот...

Реклама

Бергузар Корел e мајка на три деца, посветена сопруга и жена која особено се грижи за својот изглед.

фото инстаграм/Бергузар Корел

 

Маркетинг

Турската убавица често пати експериментира со својот изглед, а со последната промена го шокираше дури и нејзиниот сопруг, познатиот турски актер Халит Ергенч.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Фризурата на Бергузар Корел по трет пат за една година претрпе промена, а со тоа уште еднаш предизвика коментари од експертите за убавина, но и од обожавателите на убавата актерка, која се прослави со улогата на Шехерезада во серијата „1001 ноќ“.

Маркетинг

фото инстаграм/Бергузар Корел

Фризурата на Бергузар Корел често е во фокусот на јавноста токму поради оваа причина, но и поради потребата на турската убавица постојано да менува нешто во својот изглед.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Често ја менува должината и бојата, ги крати шишките, што предизвикува прекрасни реакции кај нејзините следбеници на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Русата коса ја направи актерката речиси непрепознатлива, а сите се прашуваат како нејзиниот сопруг ја прифатил оваа промена.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Да потсетиме, Бергузар го промени имиџот поради потребите на новата улога.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Поради улогата во новата серија „Дугум“, актерката драстично го промени својот изглед и преку ноќ стана русокоса. Многу обожаватели на почетокот не ја ни препознаа.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Според актерката, серијата е всушност првиот локален детективски трилер на Амазон, а премиерата ќе биде прикажана во 2024 година.

фото инстаграм/Бергузар Корел

Во продолжение погледнете како се менуваше убавата актерка:

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

фото инстаграм/Бергузар Корел

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button