НАЈУБАВАТА љубовна приказна на нашата естрада – се сретнале кога имала 14 години, а деновиве пролавија 21 година брак

Македонската пејачка и нејзиниот сопруг се вистински прмер за тоа како се одржува љубовта со голем жар и покрај долги години поминати заедно.

Силвана Крстовска која е препознатлива по сојата впечатлиа руса коса го доби прекрарот мкедонската Мерлинка.

Нејзините пријатели ја опишуваат како добронамерна и љубезна дама, а нејзиниот брак со избраникот Игор, кој нагалено го вика Иги е еден од најхармоничните бракови кои досега сме ги виделе на естрадата.

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Тие двајца се запознале и нивната љубов започнала кога Силвана имала само 14 години, а по 8 години врска одлучиле да зпливаат во брачните води.

Тие се венчале на 22 април 2020 година, а на свадбата која траела два дена присуствувале 700 гости.
Плод на нивната љубов се нивните два сина Данило и Дамјан.

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Во едно свое интервју пејачката кажа само пофални зборови за својот сопруг.

„Мојот Иги е прекрасен сопруг и всушност тој е ветерот во мојот грб, тој е мојата најголема поддршка и секогаш е тука за мене. Па така доколку се колебам во донесување на некои одлуки кои се од клучен карактер, тој секогаш знае да ми го покаже вистинскиот пат и за сето тоа сум му неизмерно благодарна. Иги е сопруг каков би посакала секоја жена, можеби звучи нескромно и несвојствено за мене, но тој навистина е таков“, кажа Силвана.

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Изминатиов месец тие имаа многу причини за славење во нивниот дом.

На 11 април нивниот син Данило славеше роденден. По тој повод гордата мајка напиша емотивна порака на Фејсбук која ја посвети на својот син.

„Благословена си како жена кога ќе ја осознаеш и ќе ја оствариш улогата на мајка.

Благословот од Бога ми стигна токму денес,11 април,пред точно 20-ет години и го носи името Данило!

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Данило, мојот првороден син кој ја разбранува мојата среќа и кој дава смисла на моето постоење. Данило,еден од тројцата најсакани мажи во мојот живот.

Данило,мојот убавец,кој мама ја прави најгорда мајка на сиот свет!

Среќен роденден,Данило!

Секогаш да си здрав,среќен,успешен, исполнет и насмеан!
Love you мама,тато и Дамјанче“, напиша Силвана на Фејсбук.

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Освен роденденот деновиве Силвана и нејзиниот сопруг повторно славеа.

Таа сподели нивни заеднички фотографии и соопшти дека таа и Иги слават годишнина од брак.

„1998 ВС 2021 година.
Јас и Иги низ времето!

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Истиот „среќен фустан“ и по 23 години е интересен, а додека црната кратка коса е одлика на тие бунтовни години. А, Игор Иги Крстевски, не знам мене ми е и тогаш и сега еднакво убав и тој е задолжен за сјајот во моите очи сиве овие заеднички вкупно 29 години, од кои 21 во брак…па, проценете сами!
22-23/4/2000 година – 22-23/4/2021 година.

Среќна годишнина љубов моја и сѐ уште ми е предизвик да е будам секое утро покрај тебе!

Те сакам Иги!“, напиша пејачката во опис на фотографиите на кои се гледа огромна среќа кај неа и Игор.

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Силвана е позната како една од пејачките кои доста активн работеа пред пандемијата, а и редовно учествуваше на фестивалите кои се одржуваат низ нашата земја.

Но, и пандемијата која го тресе светот не ја спречи пејачката да продолжи активно да работи. Таа изјави дека мора да се работи на нови пени иако периодот е доста тежок поради остојбата со коронавирусот.

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук

Убавата русокоса е доста активна на социјалните мрежи, каде често знае да изненади и со зводливи фотографии, на кои убаво покажува со што располага.
Понекогаш позира и во костими за капење, а тие фотографии се доказ дека таа поседува линиј на која можат д ѝ позавидат многу помлади колешки.
Инаку таа не била отсекогаш русокоа. На социјалните мрежи може да се најдат фотографии од неа на кои таа е бринета. Како изгледала тогаш погледнете во продолжение:

ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
ФОТО: Силвана Крстовска / Фејсбук
(Visited 602 times, 1 visits today)