MAMAБебиња

Најубавата НОВИНАРКА згодна и во БРЕМЕНОСТА-Леота покажа како го одржува телото

Спортската новинарка не се откажува од вежбање

Таа е дефинитивно најатрактивната спорстка новинарка во светот, важи за најзгодната и најубавата репортерка воопшто. Дилета Леота во месец март се пофали на социјалните мрежи дека е среќна за приновата што ја чекаат со нејзиниот партнер голманот Лорис Кариус.

Ова е нивното прво дете.

 

Откако во март ја сподели веста за првата бременост, Леота покажа дека не се откажува од вежбањето ниту за време на бременоста, па на својот профил сподели фотографии на кои позира во спортска облека.

 

ДИталијанската убавица првично објави видео во кое тренира заедно со тренер, каде објасни дека моментално е во второто тримесечје и какви вежби прави за да остане во форма. На една од фотографиите го ставила описот: „И во ова време се грижам за себе“.

За потсетување, таа и нејзиниот партнер се запознаа во средината на 2022 година, а својата врска ја објавија во ноември истата година.

 

Маркетинг

Поврзано

Back to top button