TV

Најсмешната сцена од сериите што ги гледавме со нашите баби

Денес се популарни индиските и турските серии, исто како што во 90-тите на почетокот од новиот милениум беа шпанските теленовели.

Тогаш заедно со нашите баби знаевме да плачеме додека ја гледавме Касандра и навивавме за нашите омилени ликови. Но ако сега ги погледнеме овие серии, што во тоа време беа популарни, ни изгледаат смешно. Претерана патетика, невозможна љубов, необични заплети…

Само се само кога Маричуи, не само што ослепи, туку и беше дијагностициран и тумор на мозокот, а потоа нејзиниот сакан успеа да ја оперира, иако не е неврохирург.

Но љубовта која најчесто беше патетична нè држеше „залепени” за мали екрани, и истите тие сцени денес изгледаат урнебесно! Затоа денес за да се потсетиме на овие времиња ќе ви ја претставиме најсмешната сцена од теленовелата со наслов „Проклет инвалид („Maldita lisiado”).

 

И самото име открива за каква сцена станува збор – доаѓа една мајка која го гледа својот син како се бакнува со девојка во инвалидска количка, а потоа настанува општ „хаос”! Главната актерка вреска патетично и неубедливо во следните неколку минути, но тоа не е крај, девојката во инвалидската количка и мајката дури и ќе се истепаат!

Еве уште неколку неверојатни моменти од овие ретро серии…

 

Маркетинг

Поврзано

Back to top button