Најпопуларниот модел на панталони за оваа сезона

Ова е еден од најпопуларните модели на фармерки за оваа сезона

Во прашање се фармерките познати под името „slouchy jeans“. Нивното име означува мек крој кој нема структура, и кој не е цврст и тесен, туку се спушта потполно опуштено се спушта и паѓа низ телото.

ADVERTISEMENT

Фармерките се со висок струк и се широки на подрачјето на колковите и завршуваат со рамен крој.

Тие се мошне удобно за носење и бидејќи не ја следат линијата на телото, туку едноставно паѓаат лежерно покрај него, им стојат убаво на сите дами, посебно кога ќе се комбинираат со вистинските модни додатоци.

Важат за еден од најпопуларните модели за оваа сезона и досега можевме да видиме како ги носат многу познати дами.

View this post on Instagram

F🍁LL 🌰UTFITS

A post shared by ⠀ LAURA (@lovepassiondream) on

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 101 times, 2 visits today)
Loading...