Најпознатиот „плус-сајз“ модел го објави својот 30 минутен тренинг – ПОГЛЕДНЕТЕ како да ги затегнете сите мускулни групи!

Познатата плус-сајз манекенка Ешли Греам (32) три месеци откако го роди своето прво дете, реши да се врати во форма.

Фото: Инстаграм/ Ешли Греам

Таа сега е во карантин и тренира на свеж воздух, следејќи ги јасно упатствата што ги добива од инструкторот преку социјалните мрежи.

Познатиот „плус-сајз“ модел на Инстаграм објави 30 минутно видео со нејзиниот тренинг кој ги опфаќа вежбите за цело тело и кое веднаш стана вирално.

Ешли вежба на отворено, облечена во црн „топ“, шорцеви „бициклистички“ со проѕирни делови и бели патики.

Нејзината коса е собрана во пунџа, а за да го направи своето издание да изгледа уште пофотогенично, манекенкта одлучи да вежба со својот златен накит (оваа сезона не одиме никаде без накит, бидејќи тоа е еден од водечките трендови!)

 

Инаку Ешли и за време на бременоста редовно објавуваше фотографии и видеа со кои ги воодушевуваше сите.

Фото: Инстаграм/ Ешли Греам

Од нив беше јасно дека најпознатиот „плус-сајз“ модел ужива во бременоста.

Фото: Инстаграм/ Ешли Греам

Нејзините видеа дефинитивно оставија силен впечаток кај многу мајки, кои потполно ја разбраа ситуацијата во која се наоѓа таа. Многу и порача да го искористи времето и да се наспие додека се уште може.

Фото: Инстаграм/ Ешли Греам

„Пред девет години на денешниот ден се омажив за љубовта на мојот живот. Беше тоа најубавото патување со омилената личност на светот. Денес, ние сме благословени, благодарни и возбудени бидејќи славиме проширување на семејството. Среќна годишнина Дејвид, Животот станува уште подобар!“, напиша Ешли кога прв пат ги сподели среќните вести со своите фанови на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
Фото: Инстаграм/ Ешли Греам
(Visited 313 times, 1 visits today)