CelebrityTV

Најновите фотографии од Врчак ја шокираа јавноста: Пејачот не личи на себе- еве со што се занимава денес! ФОТО

Ужива во последните денови од летото...

Реклама
Реклама

Долго време го нема во јавноста но кога ќеобјави фотографија предизвикува бура од коментари.

фото инстаграм/Раде Врчаковски

Така беше и со најновите фотографии кои ги сподели.

Маркетинг

фото инстаграм/Раде Врчаковски

Раде Врчаковски- Врчак моментално ужива во послендите денови од летото а вчера покажа и како се релаксира покрај убава глетка.

Маркетинг

фото инстаграм/Раде Врчаковски

Врчак по неколку години на музичката сцена, реши да се повлече од јавниот живот па сега многумина се прашуваат што прави и со што се занимава.

фото инстаграм/Раде Врчаковски

Раперот наместо на музиката реши да се посвети на медицината.

фото инстаграм/Раде Врчаковски

Tој по 12 години студии ја доби титулата доктор, за оваа негова професија најверојатно неговиот татко е најсреќен бидејќи тој стана негов наследник.

Таткото на Врчак е познатиот радиолог Миодраг Врчаковски кој е успешен во својата работа.

фото инстаграм/Раде Врчаковски

За потсетување, Врчак откако се врати од САД во 1999 година се појави на сцената со песната „И повторно сам“ со која направи вистински бум на естрадата. Тажната приказна која беше испеана во песната допре до многу млади генерации.

фото инстаграм/Раде Врчаковски

А последниот настап го имаше во 2008 година каде замина на Евровизија со Тамата Родевска и Адријан Гаџа.

фото инстаграм/Раде Врчаковски

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button