Најмладата победничка во „Ѕвездите на Гранд“ се реши од вишокот КИЛОГРАМИ – Милица денес нема ни грам вишок на себе

Милица Тодоровиќ реши малку да се опушти по концертот, па замина во еден спа центар во Белград.

Фото: Принтскрин/ Пинк

Па за да ги наполни батериите таа со часови уживаше во сите погодности, а фановите ги почести со едно селфи.

Милица се снимаше во огледалото во „пикантно“ издание, а во преден план беше нејзиното беспрекорно тело.

Пејачката до пред една година водеше војна со вишокот килограми, па постојано се жалеше на тоа.

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Но од нејзините фотографии можеме да видиме дека успеала да се врати во топ форма, но и да ја задржи ваквата линија.

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Инаку, во 2003 година, на само тринаесет години се пријави во Ѕвездите на Гранд, а веќе следната година, на свои четиринаесет, беше најмладата победничка во најпопуларното музичко шоу на Балканот.

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Таа долго време не го менуваше својот стајлинг, се додека не стана полнолетна кога ги изненади сите со својата руса коса.

Фото: Принтскрин

Таа од мали нозе се занимавала со спорт, конкретно со ракомет и џудо, а покрај пеењето има запловено и во актерските води.

Фото: Принтскрин

Кога станува збор за нејзиниот љубовен живот, таа неколку години беше во врска со Раде Ковачевиќ, родениот брак на Саша Ковачевиќ, потоа со кореографот Милош Пауновиќ, а по бурната разделба со Милош вплови во врска со актерот Петар Стругар која исто така не траеше долго.

Фото: Принтскрин/ Пинк

Како таа изгледаше на своите први настапи во Гранд и неколку ретроспективни фотографии погледнете во продолжение.

Фото: Принтскрин/ Пинк

Фото: Принтскрин/ Пинк

Фото: Принтскрин/ Гранд.онлајн

Фото: Принтскрин/ Гранд.онлајн

Фото: Принтскрин/ Гранд.онлајн

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

Фото: Инстаграм/ Милица Тодоровиќ

(Visited 201 times, 1 visits today)